Country House Plan, 036H-0011
Plan 036H-0011
Reverse All Images
Heated Square Feet
First Floor 1549
Second Floor 585
Total 2134
Unheated Square Feet
Bonus 140
Bedrooms 3
Full Bathrooms 2
Half Bathrooms 1
Width 56 ft. 11 in.
Depth 65 ft. 2 in.
Approximate Height 26 ft. 0 in.
Ceiling Height
First Floor 9 ft. 0 in.
Second Floor 8 ft. 0 in.